Maska na krásne vlasy

Maska na krásne vlasy

Určite to poznáte: umyjete si vlasy, vyfúkate, a výsledok je nanič? Vlasy vyzerajú ako po elektrickom šoku. Viete prečo to tak je, a hlavne ako to môžete napraviť? Čítajte ďalej 🙂

Vlasy ako po výbuchu znamenajú nedostatok hydratácie, aby boli vlasy krásne lesklé, musia byť dostatočne hydratované a vyživené. Toto môžete jednoducho zmeniť, s tromi ingredienciami, ktoré máte určite doma.

Jednou z hlavných ingrediencií je banán, ten je skvelý práve na hydratáciu a výživu vlasov. Obsahuje množstvo prírodných olejov, draslík, uhlohydráty, a množstvo vitamínov. Všetky výživy z banánu majú v tejto maske na starosti udržanie zdravého a hlavne vyživeného vlasu. Bonusom na záver je, že pomáhaju v prevencii a oprave rozdvojených končekov.

Kokosový olej je známy svojim všestranným využitím, používa sa od varenia, krému na pokožku, až po masky na vlasy. Kokosový olej vlasy vyživuje zvnútra, posiluje ich, a dokáže sa najlepšie vstrebať priamo do vlasovej folikuly. Tak isto sa o ňom hovorí, že pomáha v raste vlasov (to je myslím sen každej z nás – dlhé vlasy a hneď! 😀 )

Poslednou ingredienciou je med, ktorý má podobné benefity ako ostatné banán a kokosový olej. Nielenže hydratuje a vyživuje vlasy, ale má aj antibakteriálne vlastnosti. Teda ak máte suché vlasy, táto maska bude pre vás jednoznačne zázrak.

Recept na masku na krásne vlasy
Hotová zmixovaná maska

Banán si nakrájame na malé kúsky, pridáme do misky 2 polievkové lyžice kokosového oleja, a 1 polievkovú lyžicu medu. Všetky ingrediencie zmiešame tyčovým mixérom a maska je na svete!

Presuňme sa radšej do kúpeľne, vlasy si prečešeme kefou, a postupne začneme nanášať od vrchu hlavy masku. Keď máme mokré celé vlasy, zatočíme si ich do drdolu, ktorý zafixujeme gumičkou Hairfix. Naše gumičky sú ideálne na hocijaké masky, ktoré môžu gumičky zamastiť alebo zašpiniť. Gumičku potom jednoducho umyjete vodou a je opäť čistá 🙂

Nechajte masku pôsobiť na vlasoch aspoň 30 až 45 minút, potom si vlasy umyte šampónom a kondicionérom, ktorý bežne používate.

Napíšte nám do komentárov aké ste mali vlasy po maske 🙂

Nasledujúci článok
Návod – Opačný rybí chvost

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu